Koncerty

Jedinečný koncert české kytarové superkapely, která v historii nemá obdoby. Ve speciálním koncertním setu se na jednom pódiu vystřídají mistři české kytary: Michal Pavlíček, bluesman/jazzman Roman Pokorný, progresivní star Rony Janeček, ve světě uznávaný a oceňovaný jazzman David Dorůžka, bluesman Luboš Andršt, frontman minus123minut Zdeněk Bína, frontman Olympic Petr Janda, rocker Miloš Dodo Doležal a legendární klasik Jiří Jirmal v doprovodu Stanislava Barka. Tuto superkapelu doplní výborný frontman, multiinstrumentalista a dlouholetý zpěvák Blue Effect Honza Křížek, ostřílená rytmika kapely Vltava Tomáš Uhlík a Ondřej Pomajsl, a také člen kapely Lucie, muzikant srdcem i duší David Koller.


Legenda, jejíž jméno celou dekádu rezonuje nejen bubenickou komunitou, ale i celým hudebním světem. Spolupráce se jmény jako Usher, Lil Wayne, The backstreet Boys, Alicia Keys, nominace na cenu Grammy, či titul "Best Up and Coming Drummer 2006" hovoří za vše. Bubeník, který je hýčkán značkami Zildjian, DW, Remo, Vic Firth se na Music Festiwallu představí se vší parádou. Jeho live drumshow bude Festiwallovou třešínkou na dortu. Možnost rezervace Master Class již brzy. 

Ondřej Pivec, klávesista, varhaník a jeden z mála Evropanů, kterému se podařilo prosadit na americké soulové scéně. Držitel čtyř sošek Anděl a také ceny Grammy za spolupráci na desce Gregoryho Portera - Take Me To The Alley. Za Festiwallovou zdí se představí se zpěvačkou Kennedy pod souhrnným názvem Kennedy Administration. Tuto sestavu doplní Michal Daněk (bicí), Jan Jakubec (baskytara) a Jan Andr (klávesy)

Kytaristé z německé metalcorové kapely Heaven Shall Burn a ambasadoři značky Ibanez nabídnou v doprovodu kapely to nejlepší z tvrdých stylů. 

Rabea Massaad patří k těm progresivním kytaristům, kteří si díky nápaditým žánrovým videím vybudovali oblibu na sociálních sítích. Jeho popularita je podložená vytříbenou technikou a vyspělou schopností improvizovat, což dokazuje například jeho Jam s Benem Minalem & Davem Hollingworthem, oficiálními členy bandu. Festiwall navštíví Rabea se svou britskou kapelou Toska, se kterou se pyšní posledním úspěchem EP Ode to the Author. (photo: Max Taylor Grant)

Jeden z králů českého rocku, kytarista Pražského Výběru, Stromboli a BSP, brilantní technik a zvukový fajnšmekr, autor hitu Země vzdálená, ikona, kterou netřeba detailněji představovat, pokřtí letos společně s triem za modřanskou zdí svou novou desku Pošli to tam. Pro nás pocta, které si nesmírně vážíme a pro vás důvod přijít.

Michael Schack - vynikající bubeník, DJ a firemní hráč Roland rozjede svou dech beroucí show, ve které bude kombinovat hru na bicí s elektronickými samply, smyčkami a DJingem.


Podařilo se nám přesvědčit hlavní hvězdy Festiwallu, aby si zahrály společně na jednom pódiu. Bez zkoušky a příprav - prostě 100% jam, improvizace a komunikace tím nejkrásnějším a zároveň výsostně univerzálním jazykem - hudbou. V uskupení, které jsme nazvali "Harakiri Jam", vystoupí britský kytarista Rabea Massaad, americký bubeník Aaron Spears a zpěvačka Kennedy Latoya, český klávesista Ondřej Pivec, kapela minus123minut a maďarské perkusní Thunder Duo. Už teď je jasné, že zakončení sobotního programu bude velkolepé a neopakovatelné. 


Britský rockový kytarista dvou legendárních kapel Whitesnake a UFO sestavil kapelu přímo pro příležitost Music Festiwallu. Z jeho kytary se ale tentokrát budou linout bluesové tóny.  


Tento mladý písničkář a youtuber poslední roky oslňuje scénu sociálních sítí. Není náhodu, že si svým přímočarým popisem sociálních vztahů "V naší ulici" vysloužil už více než 8 mil. views. Hráč na ukulele, kytaru a spoustu dalších hudebních nástrojů bude součástí pátečního programu pro rodiče s dětmi.


Jedinečné vystoupení Dua Modřanka doplní několik exkluzivních hostů: Honza Křížek, David Koller, Bára Poláková, Michal Hrůza, Márdi, Lenka Dusilová a Michal Malátný. Tohle vystoupení si nenechte ujít, protože nic podobného už nikdy neuvidíte :-).


Český baskytarový virtuóz Richard Scheufler vám se svou kapelou, ve které bubnuje jeho syn Richard Scheufler mladší, naservíruje hudbu složenou z nápaditých rytmů a groovů.


V rámci pátečního programu pro rodiče s dětmi vystoupí oblíbená skupina Kašpárek v Rohlíku. Pravděpodobně nejpopulárnější punková kapela u posluchačů do 10 let. Do pamětí nemluvňat, škvrňat i školáků se kapela neodmyslitelně zapsala hity jako Čůrej, Želvy, nebo Dopis Ježíškovi.

Doyle Dykes je americký kytarista ovlivněný Chet Atkinsem, Duane Eddym nebo The Beatles. Na akustickou kytaru vám předvede svůj propracovaný fingerpicking. Díky své veselé povaze a fenomenální technice bude dobře postaráno o zábavu i nevšední hudební zážitek.


Člen uskupení Dymytry, Michal Pavlíček Trio a bývalý hráč kapely Stroy. Bubeník, jehož jméno je synonymem dravosti, se na Festiwallu představí mimo jiné se svou superenergickou drumshow Drumming Syndrome.


Jazz, blues, funky, world music, vysoká míra hudební improvizace a nezaměnitelný projev frontmana Zdeňka Bíny.


Tato vokální kapela sbírá ocenění všude, kde se dá. Tři zpěvačky, dva zpěváci a do toho beatbox Jara Cossigy - to bude show plná písní různých stylů od klasiky přes pop až k lidovým písním.


V sobotu celý program odstartuje vítěz soutěže Šance Muzikus - nadějná poprocková formace Gingerhead.

Shows

Show Kumštu naváže na legendární vystoupení, které letos proběhlo v Jazz Docku. Na téhle akci se naučíte úplně všechno. Fakt všechno. 

#kšefty se budou hrnout

Připravte si hutné spodky, bude se basit. BASÁRNY vystoupí živě. Tohle bude vystoupení, během kterého už nelze klesnout hloubš.


Časový harmonogram Music Festiwallu: