Workshopy s Frontman.cz

Letošní nabídka workshopů pod taktovkou hudebního magazínu Frontman.cz  nabídne pestrou plejádu akcí pro všechny hudebníky. Na zahraniční i české hvězdy se mohou těšit kytaristi, basáci, bubeníci, klávesáci, producenti a milovníci netradičních nástrojů. Nejlepší workshopy pro hudební komunitu vám přináší Frontman.cz

Aaron Spears patří mezi nejuznávanější bubeníky současnosti. Využijte unikátní možnost načerpat know-how od hráče, který spolupracuje s takovými jmény jako Usher, Lil Wayne, The backstreet Boys, Alicia Keys a dalšími.

Na tento workshop je nutné zakoupit vstupenku zde


Michael Schack je špičkový bubeník, milovník elektronické hudby, party man a především týpek, kterého je skutečný zážitek sledovat při hře. Belgický hudebník kombinuje hru na elektronické bicí (Roland TD-50) s elektronickými smyčkami, samply (Roland SPD-SX) a vytváří tak energií napumpovanou elektronickou show. Jeho workshop bude zaměřený na téma "Push your drumming" neboli posuňte vaši hru na bicí dopředu.

Na tento workshop je nutná registrace zde.


Klávesista Martin Kryštof Kroupa na svém workshopu představí klávesy Roland RD-2000 s novou verzí softwaru 1.5 a syntezátory Roland System-8 a JUNO-DS Version 2 a jejich pokročilé užívání v různých hudebních žánrech.

Tento workshop je zdarma a není nutná registrace.


Rony Janeček patří mezi nejtalentovanější kytaristy nastupující generace. Na svém workshopu, který bude úzce souviset s kytarami PRS Guitars, vám předvede spoustu osvědčených tipů a zajímavých technik, které uplatníte zejména v rockové a progresivní hudbě.

Tento workshop je zdarma a není nutná registrace. 


Workshop Jansena Presse bude věnovaný výhradně legendárním kytarám Gibson a zákulisí jejich výroby.

Tento workshop je zdarma a není nutná registrace. 


Na workshopu PRS Guitars se dozvíte o zákulisí výroby těchto prémiových nástrojů a poznáte spoustu luxusních kytar z aktuální produkce. Přednášet bude José Chaure z PRS Guitars.

Tento workshop je zdarma a není nutná registrace. 


Kytarista Doyle Dykes vám představí spoustu herních triků a seznámí vás s nejoblíbenějšími modely kanadského výrobce Godin Guitars.

Na tento workshop je nutné koupit vstupenku zde.


Střet byrokracie a umění vždy bolí. I tak je pro spoustu umělců nevyhnutelný. Témata jako OSA, Intergram, práva, co, jak, jsou důležitá pro spoustu hudebníků. Pojďme si v tom úředničení udělat jednou provždy jasno během semináře SAI - kolektivní správce.

Tento workshop je zdarma a není nutná registrace. 


Miloš Vacík bude pořádat hromadný workshop na perkusivní nástroje hned 3x během pátku. Přijďte si vyzkoušet nepříliš známé a barevné zvuky.

Tento workshop je zdarma a není nutná registrace. 


Přelomové pedalboardy NEXI zjednodušují život všem kytaristům, kteří používají efektové krabičky. Během tohoto workshopu Rona Huisena zjistíte jak.

Tento workshop je zdarma a není nutná registrace. 


Kde může kapela najít grafika, kolik stojí a čím ho můžete naštvat? To a mnohem více se dozvíte na semináři Megatonu.

Tento workshop je zdarma a není nutná registrace.  


Na workshopu Thorstena Bauera o kytarách ESP zjistíte, proč je tato značka oblíbenou volbou spousty progresivních kytaristů.

Tento workshop je zdarma a není nutná registrace. 

Rabea Massaad a jeho workshop se zesilovači Katana a BOSS pedálboardem. Toto nahlédnutí do zákulisí dílny skupiny Toska, bude nesporným přínosem pro milovníky tvrdších a progresivních stylů i těch co by si rádi zapojili krabičky BOSS do nekonečné řady po sobě jdoucí. Tento progresivní inovátor je zároveň propagátorem a firemním hráčem Chapman Guitars.

Na tento workshop je nutná registrace zde.  


Ondřej Pivec je aktuálně nejúspěšnějším českým hudebníkem mimo ČR. Podařilo se mu prosadit se na jazzové scéně v USA a jeho úspěch dosáhl tak daleko, že díky desce s Gregory Porterem vyhrál nejprestižnější hudební ocenění - cenu Grammy. Workshop tohoto ultra talentovaného pianisty, klávesisty a varhaníka si rozhodně nenechte ujít. Ondřeje Pivce na Festiwallu uvidíte i s jeho kapelou Kennedy Administration. Během workshopu budou účinkovat Michal Daněk (bicí), Jan Jakubec (baskytara), Jan Andr (klávesy).

Na tento workshop je nutné zakoupit vstupenku zde.


Nahlédněte do hudební kuchyně jedné z našich nejlepších koncertních kapel. Zdeněk Bína vám se svou kapelou MINUS 123 MINUT ukáže, jak vznikají skladby plné improvizace a mistrovského ovládnutí jednotlivých nástrojů.

Na tento workshop je nutná registrace zde.


Producent a rapper kapely B.U.M. Jan Graves Krčmář během svého workshopu představí progresivní a populární nástroje švédského výrobce Teenage Engineering (TE OP-1 a tzv. "kalkulačky"). Dozvíte se, jak tyto zázračné mašinky fungují, co se stane, když je spolu propojíte a jak pomocí nich vytvořit elektronickou hudbu profesionální úrovně. Workshop doplní také freestyle rapper MC Metoděj a oba tak vytvoří hudební performance plnou improvizace.

Tento workshop je zdarma a není nutná registrace. 


Richard Scheufler patří mezi nejrespektovanější baskytaristy v ČR. Jeho hráčské zkušenosti sahají od Karla Gotta, přes Krucipüsk, až po Pražský výběr II.  Na workshopu věnovaném německým basám Sandberg vám ukáže nadpozemské basové techniky a tipy, jak jich dosáhnout.

Tento workshop je zdarma a není nutná registrace.


Petr Furch - syn legendárního kytaráře Františka Furcha - je ředitel Furch Guitars a kytarový vizionář. Jak dosáhla značka Furch světového renomé a jaké technologie za těmito nástroji stojí, zjistíte během Petrova semináře.

Tento workshop je zdarma a není nutná registrace. 


Zdeněk Lev je v Kytary.cz specialistou kytarového servisu, kytarový technik a brilantní znalec všech možných strunných nástrojů. Nechte si během Festiwallu seřídit vaši kytaru a využijte možnost osobně konzultovat vše, co se vašeho nástroje týká.

Tento workshop je zdarma a není nutná registrace. 


Voxel je hudebním fenoménem současnosti - podařilo se mu propojit hudbu s youtubingem lépe než komukoliv jinému na české scéně. Jeho workshop se bude týkat témat propojování hudebního světa se světem sociálních sítí.

Tento workshop je zdarma a není nutná registrace. 


I v dnešní době kdy je hudební software na vysoké úrovni stále stojí za to pořídit si nějakou analogovou mašinku. Software je přesný a neomylný, ale občas přijde ta opravdová inspirace z náhodné akce. A tato "náhodná akce", která posunuje vaši inspiraci dopředu vznikne nejlépe zakomponování analogového komponentu do digitálního světa.

Na tento workshop je nutné koupit vstupenku zde.


Na workshopu se zástupcem značky Novation se naučíte používat nástroje tohoto výrobce během vašich LIVE vystoupení. Nástroji Novation vás provede specialista Chris Calcutt.

Tento workshop je zdarma a není nutná registrace. 


Maďarské perkusní duo, jehož členy jsou Gabor Dornyei a Kornel Horvath, vám na svém workshopu ukážou, jak pomocí bicích a perkusí dosáhnout zajímavých funky groovů, divokých sól, originálních rytmických patternů a spousty dalšího. 

Tento workshop je zdarma a není nutná registrace. 


Kontroverzně nazvaný workshop pod taktovkou respektovaného zvukaře Michala Samiece se bude věnovat kontroverzním problémům. Michal, který má bohaté zkušenosti coby zvukař spousty zásadních jmen (minus123minut, Jana Kirschner, Pražský výběr, Michal Ambrož & Hudba Praha...), probere ze zvukařského pohledu nejčastější chyby a neduhy kapel při nastavování pódiového zvuku. Workshop se bude týkat i témat jako jsou přípravy na koncert, zvuková zkouška a co dělat během a těsně po koncertu, aby byla vaše show top. Probereme také specifika zvukových zkoušek na velkých festivalech (RFP, Colours), se kterými má Michal letité zkušenosti. 

Tento workshop je zdarma a není nutná registrace. 


Pájecí workshop a úvod do moduláru

Syntetizátory, moduláry a podobná zařízení pro produkci elektrické hudby od českého výrobce Bastl Instruments poznáte během speciálních workshopů. Čeká vás celkem 5 workshopů: 3x úvod do moduláru a 2x pájecí workshop.  

  • HRTL (Leoš Hort) - workshop ÚVOD DO MODULÁRU. Úspěšný producent Leoš Hort dopodrobna rozebere za pomocí praktických ukázek svou osobitou práci se zvukem za použití modulárů.
    Předmětem workshopu jsou pokročilé postupy ze světa patchování pro hledače zvuků i středně pokročilé zájemce. Kabelový prales modulárního syntezátoru může při prvním setkání vypadat děsivě, proto máte příležitost nechat se jím provést od etablovaného producenta HRTL. Pokusí se vám přiblížit svět (nejen) modulárních syntezátorů a kontext v jakém se používají při živém hraní, předvedou svoje osobní systémy, které budou samozřejmě propojené i s jiným vybavením, a pokusí se zodpovědět jakékoliv otázky které vás snad brzdily od kroucení - co to je, jak to funguje, je to složitý, dá se to propojit s věcmi, co už mám?
  • Pátek 7.9. 16:00VSTUPENKY ZDE


  • MILO & John De (USA) - workshop ÚVOD DO MODULÁRU. Stejný workshop pouze v jiném obsazení. Dvojice John Dinger a Milan Říha rozebere za pomocí praktických ukázek svou osobitou práci se zvukem za použití modulárů. 
  • Sobota 8.9. 16:00 - VSTUPENKY ZDE
  • Neděle 9.9. 12:30 - VSTUPENKY ZDE

  • John De (USA) & Tomáš Miesner - PÁJECÍ WORKSHOP (vytvoř si vlastní zvuk). John Dinger a Tomáš Miesner. Dva protřelí muzikanti budou na tomto workshopu asistovat při pájení vlastní kitu. Využijte možnosti si vlastnoručně, s asistencí Bastl Instruments, zapájet malý sampler, přenosný mix na baterky nebo třeba mikromodulární syntezátor (rovněž na baterky), k dispozici budou i Bastl Instruments eurorackové moduly za zvýhodněné ceny. Náročnost jednotlivých kitů je individuální a workshop je vhodný jak pro úplné začátečníky pájkou nepolíbené, tak pro zkušené bastlíře. Délka dle náročnosti kitu, od 30 minut do 2-3 hodin. (Rezervační záloha bude následně stržena z ceny kitů) Skrze email diy@bastl-instruments.com prosím kontaktujte pořadatele. NUTNĚ vypište váš požadavek na to, co konkrétně budete chtít pájet - viz tabulka dole. 
  • Sobota 8.9. 12:00VSTUPENKY ZDE
  • Neděle 9.9. 16:00 - VSTUPENKY ZDE

SEMINÁŘ ČESKÝCH VÝROBCŮ KYTAR 

AV Basses - Tradiční i moderní elektrické baskytary české značky vyrobené v ČR, na které už hraje mnoho profesionálních basistů po celém světě, mezi jinými Bob Glaub, Hein Offermans, Sami Hinkka, Jota Vega, Keny Suvanto, Joe Csibi, Jerry Meehan, Jon Pold, Ben Epstein nebo Cícero Lee. Nástroje z dílny Aleše Vychodila předvede baskytarista Jan Mikulecký.Soundelirium - Stavitel basových beden Jan Novotný se řídí heslem "lightweight bass cabinets with a heavyweight tone" a se svými promyšleně konstruovanými reproboxy si už vybudoval renomé mezi českými baskytaristy. Důraz klade na přenosnost a ergonomii při zachování vysoce kvalitního a hlasitého přenosu i těch nejspodnějších frekvencí. Jejich sílu naživo předvede baskytarista Zbyšek Kordač.Vlček Basses - Workshop s baskytarami na míru od Miroslava Vlčka v režii kapely s hvězdným složením - Tomáš Uhlík, Ondřej Pomajsl a Lukáš Chejn. Tůma Pickups - Michal Tůma se zaměřuje na výrobu vintage style snímačů pro kytary a baskytary s důrazem na použití kvalitních materiálů, pečlivé řemeslné zpracování a hlavně výsledný zvuk. Na snímače respektující slavné předlohy z 50tých a 60tých let zahraje Petr "Kulich" Pokorný, dlouholetý člen legendární skupiny Etc...
Časový harmonogram Music Festiwallu: